Här kan du köpa färgat och smaksatt socker till sockervadd Piña Colada #3209 från Gold Medal. Tillverkat av ett specialsocker. Inte för finkornigt, inte för grovkornigt.
Detta färdiga socker för sockervaddsmaskiner är förpackat i ett lätthanterligt TetraPak. Det är bara att öppna förpackningen och hälla sockret direkt i spinnhuvudet på er sockervaddsmaskin. Inga mera röriga blandningar eller ohygieniska sockerhinkar. Varje vadd får en perfekt blandning av socker, smak av ananas och en gul färg som ger en utsökt sockervadd. Enklare kan det inte bli!
Tänk på att olika sockervaddsmaskiner fungerar mer eller mindre bra med olika typer av socker. Vissa maskiner fungerar bäst med finkornigt socker (strösocker) medan andra maskiner fungerar bäst med grovkornigt socker (pärlsocker).
Sammanfattning Socker till sockervadd - Piña Colada #3209, Gold Medal:
- 1,47 kg ger 60-70 färdiga sockervadd
- Blir gult sockervadd
- Inte för finkornigt, inte för grovkornigt socker
- Lätthanterligt TetraPak
- Halalcertifierad. Se bifogat dokument
Innehållsteckning Socker till sockervadd Piña Colada #3209, Gold Medal: Socker, aromer, färgämne: E102. Innehåller AZO-färgämne som kan ha negativ effekt på barns beteende och koncentration.
Obs! Det finns endast text på engelska på förpackningen. Förändringar i produkternas innehåll kan ske. Kontrollera därför alltid produktinformationen på originalförpackningen. Vid frågor kontakta vår kundtjänst.
Bäst före: Produkten har minst 30 dagars hållbarhet vid köp om inget annat anges.