Hej och välkommen till Gottes!
Hos oss får alla handla men välj privatperson (inkl. moms) eller företag (exkl. moms) för hur våra priser ska visas.
Handla
Information
Betalsätt
Passerat bäst före-datum 24:e oktober 2024.
Nu kan du göra sockervadd med chokladsmak med Gold Medals Flossugar - Choc-O-Floss! Det finkorniga sockret är färdigt att använda direkt från det smidiga och lätthanterliga TetraPaket som det är förpackat i. Hela paketet räcker till att göra 60-70 färdiga sockervadd som får en underbar smak av choklad! Allt du behöver göra är att öppna förpackningen och hälla sockret direkt i sockervaddsmaskinens spinnarhuvud, för att efter ett par minuter kunna fånga upp det på en strut eller pinne.
Produkten finns även att köpa i 6-pack HÄR.
Tänk på att olika sockervaddsmaskiner fungerar mer eller mindre bra med olika typer av socker. Vissa maskiner fungerar bäst med finkornigt socker (strösocker) medan andra maskiner fungerar bäst med grovkornigt socker (pärlsocker). Detta socker är mellangrovkornigt.
Sammanfattning:
Ingredienser: Socker, naturliga & artificiella aromer, vanillin.
Förändringar i produkternas innehåll kan ske. Kontrollera därför alltid produktinformationen på originalförpackningen. Vid frågor kontakta vår kundtjänst.
Bäst före: Produkten har minst 30 dagars hållbarhet vid köp om inget annat anges.
Produkten har blivit tillagd i varukorgen